Dükkan açan birine ne hediye alınır?

Yeni dükkan açan birine nasıl bir hediye alınabilir?

Yeni işyeri tebriği hediyesi olarak çiçek alınabilir ya da gönderilebilir. Ancak kalıcı olması açısından saksı bitkisi tercih etmek iyi olacaktır. Saksı bitkisi seçerken, güzel görünümlü, çok büyük ya da çok küçük olmayan ve en önemlisi de bakımı kolay bir bitki olmasına özen gösterilmelidir.

Dükkan açılışına ya da yeni işyerine hayırlı olsun ziyaretine giderken, klasik olan çiçek ya da çikolata gibi ilk akla gelen şeyler dışında diğer alternatifler ise; dükkanda kullanılabilecek Türk kahvesi makinesi ya da çay makinesi, kettle, kahve fincanı gibi işlevsel ya da kanvas tablo, biblo, duvar/masa saati gibi dekoratif hediyeler hediyeler olabilir.

İşyeri ofis ya da büro ise: Masa üstü isimlik, kartvizitlik, sümen takımı, dolma kalem alınabilir. Güzel bir masa lambası da olabilir. Mağaza ise şık bir open /close ( açık-kapalı ) yazılı kapı süsü tercih edilebilir.

Eğer açılışı yapılan işletme; Kafe, lokanta ya da restoran ise ahşaptan güzel görünümlü bir bahşiş kutusu açılışa hediye olarak götürülebilir. Ama bu dükkan ya da dükkan sahibinden çok, çalışanlara alınmış bir hediye sayılabilir 🙂

Uğur getirsin nazar değmesin diye şık duvar süsü olarak kullanılacak bir nazar boncuğu ya da nazar duası hediye edilebilir.

İş hayatında motivasyon her zaman önemlidir. Dükkan sahibine ilham verecek, başarı hikayeleriyle dolu bir motivasyon kitapları seti hediye edebilirsiniz. Bu kitaplar, yeni iş sahibinin motivasyonunu artırarak başarıya giden yolda rehberlik edecektir.

Yeni dükkan sahibi için işini tanıtan profesyonel bir fotoğraf çekimi hizmeti hediye edebilirsiniz. İyi bir fotoğrafçıyla çalışarak dükkanın iç ve dış mekan fotoğraflarını çektirerek, işin tanıtımında kullanabilecekleri görseller sağlayabilirsiniz.

İnternetin önemi gün geçtikçe artıyor ve bir işin online varlığı çok önemli. Dükkan sahibine işi için özel tasarım bir web sitesi veya logo hediye etmek, marka imajını güçlendirmesine yardımcı olacaktır. Profesyonel bir tasarımcıyla çalışarak işin tarzına uygun bir web sitesi veya logo tasarımı yapabilirsiniz.

Peki ya sizin, işyeri açılışına ne hediye alınır sorusuna yanıtınız ne? Sayfanın alt kısmındaki yorum bölümüne yazarak paylaşabilirsiniz.

1 yorum var “Dükkan açan birine ne hediye alınır?

  1. Pek akla gelmez ama, “kapı önü paspası” yeni dükkan için değişik bir hediye fikri olabilir. Eczane, kuaför, restoran, cafe, pastane, kuaför, güzellik merkezi ya da kuaför… Hepsi için uygun bir hediye olur bence. Bir başka hediye önerim de duvar saati. Ancak bunların işyeri konseptine uygun desen ya da şekilde olmasına dikkat etmek lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir