1 Bitcoin kaç Satoshi?

İlk ve en değerli dijital para birimi konumundaki Bitcoin (BTC), günümüzde ismen de olsa hemen herkes tarafından bilinir. Satoshi’nin ne olduğunu bilen ise pek azdır… Bu yüzden: Satoshi nedir? Ne kadar eder? gibi sorular pek çok kişi tarafından merak edilip özellikle internet üzerinde araştırılmaktadır. Bu konuda merak duyanlar için yaptığımız küçük araştırma sonucu elde ettiğimiz bilgileri aşağıda sizinle paylaşıyoruz…

Wikipedia sitesindek bilgilere göre: “BitcoinSatoshi Nakamoto adını kullanmış bilinmeyen bir kişi veya grup tarafından 2008’de icat edilmiş bir kriptoparadır.”

Muhtemelen satoshi ismi buradan gelmektedir… Satoshi, Bitcoin’in bir alt birimi olup 1 Bitcoin 100.000.000 Satoshi yapmaktadır. Diğer bir deyişle yüz milyon satoshi 1 BTC’ye eşittir.

Bitcoin ve satoshi, klasik para birimlerindeki Dolar ve Cent ya da Türk Lirası ve kuruşa benzetilebilir.

1 Satoshi = 0,0000001 BTC

1 Bitcoin = 100.000.000 Satoshi

1 Satoshi kaç dolar eder?

Sürekli değişen Bitcoin değeri nedeni ile, 1 Satoshi’nin kaç dolar ettiğini hesaplayabilmek için o anki BTC fiyatının bilinmesi gerekir.

1 Satoshi nin dolar cinsinden karşılığını bulmak için: O anki Bitcoin değerini ( BTC/USDT), 100.000.000 ( yüz milyona) bölmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir