Tanıtım Yazısı Yazma ve Yayınlama Hakkında Bilgiler

Tanıtım yazısı olarak, içinde web sitesi linki bulunan, seo amaçlı hazırlanmış metinleri ele alacağız. Son dönemde popülerliği gittikçe artan tanıtım yazıları, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak isteyenlerin favorisi konumunda. Dolayısı ile tanıtım yazısı yazma ve yayınlama hakkında merak edilen pek çok şey var…

Klavyehaber.com olarak bu yazımızda, uzun uzadıya tanıtım yazısı konusunu irdelemek yerine genel bilgiler verip,  çeşitli sitelerde konu hakkında yazılmış, faydalı olabileceğini düşündüğümüz içeriklere erişebileceğiniz linkleri paylaşacağız.

Tanıtım yazısı hakkında önemli noktalar

Tanıtım yazısı ne kadar ilgi çekici ve bilgilendirici olursa içerdiği linke tıklanma ve dolayısı ile reklamı yapılan siteye fayda sağlama olasılığı o kadar yüksek olur.

Çok uzun ya da çok kısa olmayan, anlatılmak isteneni verebilecek uzunlukta bir yazı yeterlidir. Kelime sayısına fazla takılmadan akıcı anlatımla, dilbilgisi kurallarına uygun bir metin hazırlamaya dikkat edilmelidir.

Tanıtım metni içinden tercihen bir ya da en fazla iki link verilmesi iyi olacaktır. Birden fazla link verilecekse her ikisi de aynı sayfaya verilmemelidir.

Tanıtım yazısının yayınlatılacağı sitenin reklamı yapılan site ile aynı alanda içerik üreten, tercihen sektörel ya da hizmet verilen il, ilçe yada bölgeye yönelik yayın yapan yerel bir site olması öncelikli tercih olmalıdır. Ancak haber siteleri çok farklı alanlarda içerikler yayınlamaları nedeniyle genellikle tanıtım yazısı yayınlama için daha çok tercih edilmektedirler.

Tanıtım yazıları hakkında çeşitli sitelerdeki makaleler

Örnek bir firma tanıtım yazısına şu linkten ulaşabilirsiniz.

Blog tanıtım yazısı örneği için tıklayın.

Tanıtım yazısı nasıl hazırlanır bu linkten okuyabilirsiniz.

Örnek bir web sitesi hakkımızda yazısı için tıklayın.

Tanıtım yazısı ne zaman alınmalı? Merak ediyorsanız bu yazı tam size göre!

Tanıtım yazısı yayınlatmak faydalı mı? Bu makale size fikir verebilir.

Haber siteleri tanıtım yazısı yayınlamak için neden çok tercih ediliyor? Cevabı burada!

Son olarak, tanıtım yazısı fiyatları ne kadar? Öğrenmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir