Sulu Boya

Sulu boya, suda çözünen pigmentlerin suyla karıştırılmasıyla renklerin yapıldığı bir resim aracıdır. Sulu boyalar orijinal eserler yaratmak için kullanılabilir veya diğer sanatçıların renklerini taklit etmek için kullanılabilir. Sulu boyalar, pigment ve sudan oluşan bir boya türüdür. İkisini karıştırdığınızda, boyamak için kullanılabilecek bir sıvı ortaya çıkar. Sulu boyaların son zamanlarda çok daha kaliteli bir şekilde üretildikleri biliniyor. Bundan dolayı sulu boyaların sıklıkla tercih edildiklerini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Suluboya boyanın diğer boya türlerinden temel farkı, sulu boyanın içinde bağlayıcı olmamasıdır. Bu, kağıda ve diğer boya türlerine yapışmadığı anlamına gelir. Bu da yıkanmayı kolaylaştırır. Suluboya, boyanabilir bir forma karıştırılmış pigmentler ve su ortamıdır. Pigmentler, genellikle jelatin olan bağlayıcı ile kağıda bağlanır.

Sulu boyalar, su veya yağ bazlı olabilen bir sıvı ile karıştırılmış, ince öğütülmüş mineraller olan pigmentlerden yapılır. Bazı sanatçılar boyalarını karıştırmak için yumurta sarısını da kullanırlar. Pigment daha sonra sıvı içinde süspanse edilir ve fırçalar kullanılarak bir yüzeye boyanabilir. https://www.hobi24.com/sulu-boyalar internet sayfasında tam da aradığınız ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir