İstanbul’dan hediye ne alınır?

İstanbul’a giden biri dönüşte hediyelik olarak ne ya da neler getirebilir?

4 yorum yapılmış “İstanbul’dan hediye ne alınır?

  1. Ortaköy’den el yapımı takılar, Kapalı Çarşı’dan takı, Türk kilimleri, fesler, antikalar, hediyelik fincan, Mısır Çarşısından baharatlar ve lokumlar alınabilir. İstanbul’un simge yapılarından olan; Galata kulesi biblosu, Kız kulesi biblosu, Boğaz köprüsü biblosu gibi hediyeliklerden almayı da tercih edebilirsiniz.

  2. İstanbul’un turistik bölgelerinde bulunan hediyelik eşya mağazalarında çok çeşitli hediyelikler bulmak elbette mümkün. Ben genellikle üzerinde İstanbul’un simgelerini barındıran bardak altlığı, nihale, anahtarlık gibi küçük ama kullanışlı hediyelikleri satın almayı tercih ediyorum.

  3. Aslında artık her şeyin İstanbul konseptli olanını bulmak çok kolay. Bu anlamda ürün çeşitliliği çok fazla. Örneğin ben en son gittiğimde yazı yazmayı seven arkadaşım için üzerinde Kız kulesi, Galata Kuşesi gibi turistik yerlerin soluk silüetlerini içeren sayfaları olan bir defter aldım ve çok sevmişti. Ya da en sevdiğim, bana hediye getirildiğinde çok mutlu olduğum İstanbul manzaraları içeren magnetleri tercih edilebilir. Ayrıca kendime Kapalı Çarşı’dan kilim desenleri içeren yaldızlı otantik bir cüzdan almıştım ve çok sevmiştim. Cüzdan da İstanbul’dan alınabilecek hediye seçenekleri arasında sayılabilir.

  4. İstanbul’a giden biri hediye olarak birçok şey alabilir. Kişi önce ne tip bir hediye almak istediğine karar vermelidir. Örneğin, gıda türü bir ürün almak isterse, İstiklal caddesinden el yapımı çikolata, İnci pastanesinden profiterol ve badem ezmesi alınabilir. Hediyelik eşya alınmak istenirse, Ortaköy’den takı, Kız kulesinden magnet veya Galata Kulesinden resim çerçevesi veya magnet alınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir