Ev ziyaretine giderken ne alınır?

Ev  gezmesine misafirliğe giderken ne götürülür ? Sorusu gün gelir pek çoğumuzun kafasını kurcalar… klavyehaber.com sitesi olarak bu konuda fikir verebilecek, ufkunuzu açabilecek önerilerimizi sizin için derledik.

İlk kez misafirliğe giderken ev hediyesi ne alınır?

Dekoratif bir hediye olsun derseniz: Resim çerçevesi, vazo,  ev için kullanışlı klasik hediye olsun derseniz: Borcam, Türk kahvesi fincan takımı, nevresim / pike takımı ya da daha fazla bütçe ayırma durumunuz varsa: Şarjlı el süpürgesi, blender, ekmek kızartma makinesi gibi küçük ev aletlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Dekoratif hediyeler tercih ettiğinizde bunun avantajı evde zaten bulunan objeler olsa bile fazlasının bir zararı olmamasıdır. Fakat dezavantajları evin dekorasyonu le uyum sağlamayabilirler. Özellikle de ilk kez gidilecek olan bir ev söz konusuysa dekoratif objeler riskli bir seçim olabilir.

Dekoratif hediyelerin aksine, mutfakta kullanılabilecek küçük ev aletlerinin sadece bir tane olması yeterlidir. Zaten ekmek kızartma makinesi olan birine yeni bir tane hediye gelmesi muhtemelen hayal kırıklığı yaratacaktır. Elbette ki hediye götürülen evdeki ihtiyacı bilmek her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle, imkan varsa hediyeniz için değişim kartı alarak , istenirse farklı ürünlerle değiştirilebilmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Misafirliğe giderken yiyecek ne alınır?

Sıradan bir ev oturmasına gidiyorsanız elbette hediye götürmek gerekmez. Ancak kültürümüzün bir parçası olarak, ev ziyaretine eli boş gitmemek adettendir. Genellikle yiyecek ve çoğunlukla da tatlıdan yana tercih kullanılır. Peki ev gezmesine giderken yiyecek ne almalı? Alternatifler neler olabilir?

Özellikle akşam oturması için, klasik şuruplu tatlılardan baklava ya da tulumba tatlısı ilk akla gelen tercihler olmakla birlikte öğlen, öğleden sonra, çay saati oturmasına gidilecekse tatlı-tuzlu karışık kuru pasta daha uygun olabilir.

Yazlığa misafirliğe giderken ne götürülür?

Arkadaş, tanıdık yada akraba yazlığına misafirliğe giderken ne alınır, ne götürülür?

Bir yazlık eve davetliysek ve bu yatılı bir misafirlik olacaksa; kalıcı bir hediyenin yanı sıra mutlaka yiyecek ve içecek de götürmek iyi olacaktır..
Yiyecek ve içecekler yolsan satın alınabileceği gibi evde hazırlanmış: reçel, şerbet, meze, börek, poğaça, kek, pasta vb. olabilir. Kalıcı hediye ise: saklama kapları, tepsi, tencere, borcam gibi şeyler olabilir.

Bunlar dışında, yazlık evler için en ideal hediyeler: masa örtüsü, sürahi, bardak takımları( çay, kahve, meşrubat, kahve..) , havlu, pike, çarşaf takımı, yastık kılıfı, terlik , servis takımı( çatal, bıçak, kaşık) olarak sayılabilir. Ayrıca bahçe için: şirin bahçe heykelcikleri, rüzgar çanı, kuş yuvası veya duvar süsleri de hediye olarak götürülebilir.

1 yorum var “Ev ziyaretine giderken ne alınır?

  1. Misafirliğe giderken genellikle tatlı götürmek adettendir. Ancak söz konusu eve ilk kez gidiliyorsa ev hediyesi ( vazo, fotoğraf çerçevesi,… v.b ) de götürülebilir. Ayrıca, gidilen evde küçük çocuk varsa, yaşına uygun küçük bir oyuncak ya da alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir