Ticari alanlarda klima deneyimi şimdi daha akıllı

Mitsubishi Electric, ticari alanlara özel olarak tasarladığı yeni Mr. Slim serisi ile konforlu bir klima deneyimi yaşatıyor

İklimlendirme sektöründe inovatif teknolojilere imza atan Mitsubishi Electric, yeni Mr. Slim serisi ile ticari alanların değişen tüm ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap veriyor. Yenilenen fonksiyonlarıyla çok daha teknolojik ve çok daha akıllı hale gelen yeni Mr. Slim serisi; maliyet ve enerji tasarrufunun yanı sıra hava akışını her yöne eşit olarak gönderebilen 3D Tam Akış özelliği, güçlü performans yapısı, kullanım ömrü, IoT ve MELCloud kombinasyonu gibi çok sayıda ileri teknolojisiyle klima deneyimini konforlu hale dönüştürüyor. Akıllı defrost özelliğiyle sorunsuz ısıtma performansı sağlayan bu seri, ayrıca düşük sıcaklıkta soğutma işlemi gerektiren yerler için de soğutma operasyonundaki çalışma aralığını genişletiyor.

Teknoloji devi Mitsubishi Electric’in profesyonel klima serisi Mr. Slim, değişen ihtiyaçlara ve ticari alanlardaki beklentilere uygun olarak yenilendi. Küçük ve büyük kapasite seçenekleriyle kompakt yapısına rağmen ortaya koyduğu güçlü performansıyla dikkat çeken bu seri, eklenen yeni geliştirmelerle artık çok daha teknolojik ve çok daha akıllı. Yeni Mr. Slim klima serisi; güvenirlilik, konfor ve IoT konularında daha iyi çözümler sunarken yeni PEAD serisiyle teknik özelliklerini de bir üst noktaya taşıyor.

Enerji tasarrufu sağlayacak destekleyici fonksiyonlar

Yeni iç üniteler, dış üniteler ve opsiyonel parçalardan oluşan Mr. Slim serisi, sistem güvenilirliğini maksimum seviyeye çıkaracak destekleyici özellikleri bir araya getiriyor. Klimaların belli saat aralıklarında dinlenmeli olarak çalıştırılması anlamına gelen eş yaşlandırma modülü, mevcut kullanılan sistemlerde iki sistem ile yapılırken yeni serilerde üç sistem ile yapılabiliyor. Yeni              Mr. Slim serilerde bulunan yedekleme fonksiyonu sayesinde her üç üniteden ikisi düzenli aralıklarla çalışmaya başlıyor. Böylece ünitelerin üzerine binen yük azaltılarak ürünün kullanım ömrü uzatılabiliyor ve ünitelerin arızalanması halinde durması da engelleniyor. Seri, aynı zamanda maliyet ve enerji tasarrufu avantajı sağlamasıyla da öne çıkıyor.

 Klima deneyimini daha konforlu kılacak yeni detaylar 

Mr. Slim modellerine eklenen ve hava akışını yatay yöne gönderebilen yeni 3D Tam Akış ünitesi, iç ortamda 360 derece hava akışı sağlıyor, bir başka deyişle odanın her köşesindeki insanlara ulaşabiliyor. Yukarı ve aşağı yönde hava akışı sağlayan standart panelin aksine sola ve sağa hava akışı da sağlayan bu özellik, hava akışını her yöne eşit olarak gönderebiliyor. Kullanılan 3D i-see sensör insanların konumunu algılayabiliyor ve 3D Tam Akış özelliği ile hava akışını kişiye doğrudan ve dolaylı olarak göndermek için “sağa ve sola” hava akış yönünü kontrol edebiliyor. Gelişmiş akıllı teknolojisi sayesinde doğru algılama yaparak sıcaklığın düşük veya yüksek olduğu yerlere havayı doğrudan iletiyor. Ürün, tüm bu özellikleri sayesinde ticari alanlarda enerji tüketiminde tasarruf sağlıyor.

Defrost kontrolü ile her sabah sorunsuz ısıtma

Klimalar, normal şartlarda ısıtmanın devamlılığını sağlamak amacıyla bataryadaki buzlanmayı gidermek için defrost işlemine yani ters çevrim moduna geçiyor. Kışın ısıtma modunda kullanılan klimanın gece kapatıldığında üzerinde buzlanma oluştuysa cihaz sabah tekrar çalıştırıldığında işleme defrost moduyla başlıyor ve bu durumda ısıtma işlemi gecikebiliyor. Yeni Mr. Slim serisi ise ünitenin çalışması durdurulduğunda defrost işlemine otomatik geçiş yaparak klimaları bir sonraki kullanım için direkt ısıtma modunda çalışmaya hazır hale getiriyor. Bir başka yeni özellik olan akıllı defrost sayesinde ise dört sisteme kadar tek bir kumanda üzerinden kontrol edilebilen Mr. Slim klimalar, sırayla defrost moduna geçtiğinden eş zamanlı defrost engelleniyor. Böylece konfor şartları çok daha iyi korunuyor. Ayrıca kaset tipi PLA serisinde kullanılan 3D i-see sensörün yardımıyla ortamda insan bulunmadığı zamanlarda, yeni Mr.f Slim serisi klima defrost moduna geçerek buzlanmayı gideriyor; mahalde insan varsa ise kesintisiz ısıtma yapmaya devam ediyor.

IoT teknolojisi ile her şey çok daha kolay

Yoğun saatlerde güç tüketimini azaltmayı mümkün kılan yeni Mr. Slim serisi, MELCloud’a veri girişi yapıldığında enerji fiyat tarifesinin en yüksek olduğu saatlerde gerekli düzenlemeleri yaparak klimanın tüketimi limitleyebiliyor. Ek olarak “Potansiyel Arıza Bildirimi”, çalışma verilerini kapsamlı analiz ederek problemlerin erken tespit edilmesini sağlıyor. “Ön Hata Geçmişi” ekranıyla olası anormallikler kontrol edilip müdahale edilebiliyor. Aynı zamanda yeni Wi-Fi adaptörü ile bakım ve inceleme için model adı, seri numarası, enerji tüketimi ve çalışma verilerini toplamak da mümkün hale geliyor. IoT ve MELCloud kombinasyonu son kullanıcılar ve kullanım amaçları için daha iyi çözüm sağlıyor.

Süpermarket, hayvanat bahçeleri veya spor salonlarına özel kullanım

Mitsubishi Electric imzalı yeni Mr. Slim serisinde yer alan PLA, PKA, PCA, PSA modellerinde soğutma operasyonu için 14 derece set sıcaklığı ayarlanabiliyor. Bu özellik yalnızca insanlar için değil, hayvanlar ve ürünler için de daha düşük sıcaklığa ihtiyaç duyulan durumlarda gerekli koşulları sağlıyor. Örneğin; düşük sıcaklık ayarına gerek duyan spor salonları, süpermarketler, üretim alanları, şarap depolama odaları veya daha düşük sıcaklıkta yaşayan bazı hayvanlar için kullanılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir