Radyatör termostatı Danfoss Ally™, konutlarda yüzde 30’a varan enerji tasarrufunun önünü açıyor

Danfoss’un ısıtma kategorisinin en yeni üyesi radyatör termostatı Danfoss Ally™, evlerin sıcaklık kontrolünü akıllı teknolojilerle buluşturuyor. Zigbee sertifikalı, sesli komut ve akıllı telefonlarla çalışabilen ve yüzde 30’a varan enerji tasarrufu sağlayan Danfoss Ally™, konutların sıcaklık kontrolünde zaman ve mekan sınırlarını ortadan kaldırıyor.

Danfoss’un bireysel ve toplu konutlar için geliştirdiği akıllı ısıtma çözümlerinin yeni öncüsü radyatör termostatı Danfoss Ally™, bulut tabanlı yapısıyla kullanıcısına zaman ve mekandan bağımsız, sıcaklık kontrolü özgürlüğü sunar. Zigbee sertifikalı, Google Asistan ve Alexa desteği sayesinde sesli komut ile çalışabilen; iOS ve Android uyumlu uygulaması ile akıllı telefonlarla kolayca kontrol edilebilen Danfoss Ally™, evlerde konfor ve mükemmel iç mekan sıcaklığını garanti eder. Yüzde 30’a varan enerji tasarrufuna da imkan sağlar.

Akıllı evlerin dönüşümüne destek oluyor

Danfoss Ally™, tüm radyatörlere ve yerden ısıtma sistemine kolayca monte edilebilir. Dahili sensörleriyle oda sıcaklığını düzenli aralıklarla ölçen Danfoss Ally™, sıcaklığın yüksek hassasiyetle kontrol edilmesini ve istenen sıcaklıkta tutulmasını sağlar. Türkçe dahil 12 dil seçeneği, LCD ekranı ile bilgi izleme kolaylığı imkanı tanıyan Danfoss Ally™, çocuk kilidi ve donma koruma fonksiyonu ile tüm risklerin de önüne geçer. Açık API ile adaptif öğrenme, güncellenebilir yazılımı sayesinde uzun yıllar birçok teknolojik yeniliğe cevap verebilecek Danfoss Ally™, akıllı evlerin dönüşümüne destek olur. Kazan ve kombilerin verimliliğini artırırken, Binaların Enerji Performansı Direktifi’ne (EPBD) uyumunu da kolaylaştırır.

“Kullanıcıları geleceğin akıllı evlerine götürüyor”

Danfoss Ally™ ile ilgili görüşlerini paylaşan Danfoss Türkiye Kıdemli Satış Müdürü Gökçen Kesgin Öztuğ; “İklimlendirme, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarındaki tecrübemizin yanı sıra karbon nötr gelecek adına yaptığımız çalışmaların bilgi birikimi ile ürettiğimiz radyatör termostatımız Danfoss Ally™, konutları akıllı ısıtma teknolojisiyle tanıştırıyor. Zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde akıllı telefonlarla kolay ve konforlu bir ısınma deneyimi sunan radyatör termostatı, sesli komut özeliğiyle de kullanıcıları geleceğin akıllı evlerine götürüyor. Yüzde 30’a varan enerji tasarrufu imkanı da sunan ve bakım gerektirmeyen radyatör termostatı, sesli kontrol, mobil uygulama ve akıllı telefonlarla uyumlu yapısıyla üstün bir işlevsellik sunar” şeklinde konuştu.

Danfoss Ally™ hakkında daha fazla bilgiye, kurulumdan montaja, teknik özelliklerine kadar birçok detaya Danfoss Mekanik Tesisatçı Hayatı web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ecofys Araştırması:
Avrupa Birliği ülkelerinin enerji tüketiminin yaklaşık %40’ından ve karbon emisyonlarının %36’sından binalar sorumlu. Avrupa Birliği ülkelerindeki binaların yaklaşık %35’i 50 yaşın üstünde ve bina stokunun %75’inden fazlası enerji tasarrufu kriterlerini karşılamıyor. Her yıl bina stokunun sadece %0,4 ila 1,2’si (ülkeye bağlı olarak) yenileniyor. Mevcut binaların yenilenme hızının artması, enerji tasarrufunda önemli potansiyeli açığa çıkarabilir. Ecofys Araştırması’na göre, AB vatandaşları 2030 yılına kadar enerji faturalarında yıllık 67 milyar Euro tasarruf elde edebilir.

Danfoss Hakkında:
Danfoss, yarının dünyasının daha iyi, daha akıllı ve daha etkili olmasını sağlayan mühendislik teknolojileridir. Büyüyen şehirlerde, enerji tasarruflu altyapı, bağlantılı sistemler ve yenilenebilir enerji entegrasyonu ihtiyacını karşılarken, evlerde ve ofislerde taze gıda tedarikini ve optimum konforu sağlıyoruz. Çözümlerimiz; örneğin soğutma, klima tesisatı, ısıtma, elektrik motorlarının kontrolü ve mobil ekipman için kullanılmaktadır. Yenilikçi mühendisliğimiz 1933 yılına dayanmaktadır ve bugün Danfoss, 40.000 çalışanı ve 100’den fazla ülkede satışlarıyla dünya lideridir. Şirketin kurucusunun ailesine ait özel bir şirketiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir