Eskiz defteri nasıl olmalı?

Eskiz defteri, çizimlerinizi, fikirlerinizi ve notlarınızı tutabileceğiniz bir defterdir. Eskiz defterinizi kullanırken, aşağıdaki özellikleri dikkate alarak düşünebilirsiniz:

Eskiz defteri alırken ya da kullanırken nelere dikkat etmeli?

Kapak: Eskiz defterinizin kapak malzemesi, çizimlerinizi ve notlarınızı koruyacak ve defterinizin uzun süre dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Örneğin, karton kapaklı defterler daha dayanıklı olabilir, ancak deri kapaklı defterler daha estetik görünebilir.

Sayfa kalitesi: Eskiz defterinizin sayfalarının kalitesi, çizimlerinizin ve notlarınızın kalitesini etkileyecektir. İyi kalitede sayfalar, kalemlerinizin veya fırçalarınızın lekesiz ve net bir şekilde çizim yapmasını sağlayacaktır.

Boyut: Eskiz defterinizin boyutu, çizimlerinizin ve notlarınızın büyüklüğüne göre seçilebilir. Örneğin, büyük çizimler yapmak istiyorsanız, daha büyük bir defter seçebilirsiniz. Ancak, daha küçük bir defter daha taşınabilir olabilir.

Sayfa sayısı: Eskiz defterinizin sayfa sayısı, ne kadar çok çizim ve not tutacağınızı belirleyecektir. Daha az sayfa sayısına sahip bir defter, daha hafif olacaktır, ancak daha fazla sayfa sayısına sahip bir defter daha fazla çizim ve not tutmanıza yardımcı olacaktır.

1 yorum var “Eskiz defteri nasıl olmalı?

  1. Eskiz defteri taslak çizimler yapmak için kullanılır. Mümkün mertebe kalın yapraklı ( gramajı yüksek kağıttan imal edilmiş ) olanları tercih etmek gerekir ki yapılan çizimlerin izi arka sayfalara geçmesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir