Çamaşır makinesini mutfağa koymak mantıklı mı?

Banyosu küçük, mutfağı büyük evlerde, çamaşır makinesini mutfağa yerleştirmek kullanışlı olur mu?

5 yorum yapılmış “Çamaşır makinesini mutfağa koymak mantıklı mı?

  1. Evin kaç metrekare olduğuna bağlı. Ayrıca kurutma makinesine ihtiyaç olup olmadığı da yine evin büyüklüğüne ve evin bulunduğu coğrafyaya bağlı. Ülkemizde sanırım hiç amerikan tipi, zemin katta çamaşırhane olan evde çamaşır makinesinin ve tesisatının olmadığı apartman daireleri yok. Sadece öğrenci yurtlarında var bu tür çözümler. Aslında yerden kazanmak için düşünülebilir eğer daireler küçükse.

  2. Çamaşır makinasının yeri mutlaka banyo olmalı çamaşır makinası için banyoda bir şekilde yer ayarlanmalıdır. Çamaşır makinasının banyoya sığması imkansız ise balkon tercih edilmeli mutfak değil.

  3. Evin kaç metrekare olduğuna bağlı olarak değişir. Genellikle evin içerisinde kiler varsa çamaşır makinesi buraya yerleştirilir. Mutfakta olduğu zaman çamaşır makinesinin sesi insanları rahatsız edebilir. Tesisat sistemi de düşünülmelidir. Ev küçükse ve yer problemi de varsa koymaktan başka çare yoktur.

  4. Eğer yer problemi yoksa çamaşır makinasının yeri banyodur.
    Mutfakta yemek yaparken o kokunun içerisinde çamaşır çıkarmak veya atmak çok mantıklı değil . Yer sıkıntısı varsa o zaman yapılacak birşey yok tabii

  5. Çamaşır makinesi mutfakta güzel durmaz. Evde başka uygun bir yer yoksa en son düşünülecek yer mutfak olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir